Туулган жери: Чүй облусу, Сокулук району, Военно-Антоновка айылы
Учурдагы кызматы: Көкбөрү федерациясынын президенти
Билими: КУУ, экономика факультети 2001-2006
КМЮА, юриспруденция; Кыргыз Республикасынын Президентине караштуу Башкаруу академиясында экономика илимдери боюнча магистратураны бүтүргөн
Карьерасы:
2005-2007 «Рассвет» командасынын оюнчусу
2008-2009 «Бостери» командасынын оюнчусу
2009-2013 «Суусамыр» командасынын оюнчу жана жетекчиси
2014 «Суусамыр» командасынын жетекчиси,
2014- I ДКО оюндарында Кыргызстан 2 командасынын машыктыруучусу
2015-2017 - «Сары-Өзөн» командасынын жетекчиси
2016 - II ДКО оюндарында Кыргызстан курама командасынын жетекчиси
2018-2021 - «Сары-Өзөн» командасынын жетекчиси
2022-2023 - КР Көк бөрү федерациясынын вице-президенти
2023 - КРнын Көк бөрү федерациясынын президенти (17.10.2023)
Жетишкендиктери:
3-орун Кыргыз Республикасынын чемпиондугу 2010-жыл (Суусамыр)
2-орун Президенттин кубогу 2011-жыл (Суусамыр)
3-орун Куйручуктун 145 жылдыгы 2011-жыл (Суусамыр)
2-орун Президенттин кубогу 2012-жыл (Суусамыр)
1-орун Кыргыз Республикасынын чемпиондугу 2012-жыл (Суусамыр)
3-орун Нооруз турнири 2013-жыл (Суусамыр)
1-орун Президенттин кубогу 2013-жыл (Суусамыр-Тынай)
1-орун 9-май Жеңиш кубогу 2013-жыл (Суусамыр-Тынай)
1-орун 9-май Жеңиш кубогу (Ү. Кудайбергеновдун элесине а-н) 2013-жыл (Суусамыр)
2-орун Улуттук спартакиада 2013-жыл (Суусамыр)
3-орун Нооруз кубогу 2014-жыл (Суусамыр, жетекчи)
3-орун 9-май Жеңиш кубогу 2014-жыл (Суусамыр, жетекчи)
3-орун Президенттин кубогу 2014-жыл (Суусамыр, жетекчи)
2-орун Кыргыз Республикасынын чемпиондугу (Суусамыр, жетекчи)
2-орун ДКО 2014-жыл (Кыргызстан 2)
1-орун Нооруз кубогу 2015-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
1-орун 9-май Жеңиш кубогу 2015-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
2-орун Президенттин кубогу 2015-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
1-орун Нооруз кубогу 2016-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
1-орун 9-май Жеңиш кубогу 2016-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
1-орун ДКО 2016-жыл (Кыргызстан)
3-орун Президенттин кубогу 2016-жыл (Сары-Өзөн жаштары, жетекчи)
1-орун Кыргызстандын чемпионаты 2016-жыл (Чүй облусу, жетекчи)
1-орун Кыргыз Республикасынын чемпиондугу 2018-жыл (Чүй облусу, жетекчи)
3-орун 9-май Жеңиш кубогу 2019-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
3-орун Президенттин кубогу 2019-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
1-орун Кичи көчмөндөр оюндары 2019-жыл (Чүй облусу, жетекчи)
3-орун Президенттин кубогу 2020-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
3-орун Нооруз кубогу 2021-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
2-орун Президенттин кубогу 2021-жыл (Сары-Өзөн, жетекчи)
1-орун Кыргыз Республикасынын чемпиондугу 2021-жыл (Чүй облусу, машыктыруучу)
1-орун Нооруз турнири 2024-жыл (Сары-Өзөн +40)